Bahçeli: Küçükkaya tarafsız değil, yayını izlemeyeceğim

MHP Genel Başkanı Bahçeli ortak yayın için İsmail Küçükkaya'nın seçilmesine tepki gösterdi

Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı ortak yayın için İsmail Küçükkaya'nın moderatör olarak seçilmesine tepki gösterdi.  

Bahçeli Twitter hesabından yaptığı açıklamada tarafların Küçükkaya tercihi için "Hayret etmemek mümkün değildir!" dedi, "sözde gazeteci" ifadesini kullanarak şunları söyledi:

"Sayın Binali Yıldırım ile Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00’de televizyonda karşı karşıya gelecekleri, moderatörün de sözde gazeteci İsmail Küçükkaya’nın olacağı bugün belli olmuştur. Hayret etmemek mümkün değildir!
İsmail Küçükkaya’nın hangi vasıflarından dolayı böylesi önemli bir program için tercih edildiğini anlayabilmiş değilim. Bu şahsın Cumhur İttifakı ve MHP’ye husumet besleyen tavrı açıktır, bilinmektedir. Tarafsız değildir, samimi değildir, yeterli hiç değildir. Kaldı ki, FOX TV’nin yayın çizgisi de bulanık ve sorunludur."

Devlet Bahçeli İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünde yapılacak yayını izlemeyeceğini söyledi. MHP lideri ortak yayın için moderatör olaraksa Habertürk spikeri Didem Arslan Yılmaz'ı uygun gördüğünü belirtti:

"Bize göre iki adayın katılacağı televizyon programının en uygun moderatörü sakin, sabırlı, olgun, anlayışlı ve tarafsız yönleriyle temayüz etmiş Sayın Didem Arslan Yılmaz’dır. Tartışmaları ustalıkla yöneten, birikim ve tecrübesiyle öne çıkan Sayın Yılmaz’ın seçilmesi kanaatimce doğru olurdu."

Bahçeli'nin bu açıklamalarına Didem Arslan Yılmaz sosyal medya hesabından yanıt verdi. Yılmaz, Bahçeli'ye teşekkür etti.
 

 

"Türkiye'de Kürdistan yoktur"

MHP liderinin gündeminde cumhur ittifakının İBB adayı Binali Yıldırım'ın Diyarbakır'da "Kürdistan" ifadesini kullanmasının ardından başlayan tartışma da vardı. Bahçeli şu açıklamayı yaptı:

"Türkiye’de Kürdistan yoktur, Lazistan yoktur. Bundan sonra da olamayacaktır. Olması yönünde heveslenenler varsa karşılarında daima Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bulacaklardır. Sözümüzden dönmedik, sevdamızdan ödün vermedik, özümüzün öğütülmesine müsaade etmedik. Dünden bugüne duruşumuz aynıdır. Milliyetçi Hareket Partisi’ni mesnetsiz yere eleştirenler, suskunluğumuzu yanlışa yoranlar, olgunluğumuzu ve sağduyumuzu tersten okuyanlar köksüzlüğe, kimliksizliğe, kozmopolit emellere hizmet eden kripto bedhahlardır. Bunlarla mücadelemiz ise sonuna kadar devam edecektir."
 

 

Independent Türkçe 

DAHA FAZLA HABER OKU