Rick and Morty'nin yaratıcısının "oyuncak bebeğe tecavüz" videosu infiale neden oldu

Rick and Morty dizisinin yaratıcılarından Dan Harmon’ın 2009’da çekilen videosunun ortaya çıkması sosyal medyada infiale neden oldu

Harmon, videoyu drama dizisi Dexter'ın parodisi olarak çekmişti (AP)

Rick and Morty dizisinin yaratıcılarından Dan Harmon’ın 2009’da çekilen ve Harmon’ın oyuncak bir bebeğe tecavüz ettiğini gösteren videonun yeniden ortaya çıkması sosyal medyada infiale yol açtı. IndieWire'ın haberine göre dizinin hayranlarının bir kısmı tartışma yaratan içeriğin ardından dizinin yayından kaldırılmasını istedi. 

Harmon, bahsi geçen video için iki yıl önce özür dilemişti. Harmon, videonun sosyal medyada yayılmasının ardından hayranların büyük tepkisiyle karşı karşıya. Drama dizisi Dexter’ın parodisi olan videoda, Harmon’ın oyuncak bir bebeğe tecavüz sahnesini canlandırdığı görülüyor. 

Rahatsız edici video ilk olarak 2018’de ortaya çıksa da 2009’da çekilmişti. Harmon, videonun ortaya çıkmasının ardından videonun “iğrenç” olduğunu fark etmesiyle özür dilemişti. 

UniLad’ın haberine göre Harmon, “2009’da Dexter dizisinin parodisini yapmaya çalışan ‘deneme bölümü’ yaptım ve sadece suç işlemede başarılı oldum” dedi.  

İçeriğin iğrenç olduğunu hemen fark ettim ve videoyu hızlıca kaldırdım. Hiç kimse gördüğünüz şeyi görmemeli, gerçekten özür dilerim.

Video aylık yayımlanan komedi skeci kapsamında çekilmişti. Harmon, bu videolarda seyircileri izlemeden önce uyarıyor. Daryl isimli ilk bölüm seri katil dizisi Dexter’ın parodisiydi. Metro'nun haberine göre bahsi geçen videonun başında Harmon şu ifadeleri kullanıyor:

Merhaba, ben Dan Harmon, tartışmalı yeni pilot bölüm Daryl’ı izlemek üzeresiniz ve bunu aslında Showtime’ın izleyicileri için hazırladığıma dair uyarmam gerekiyor çünkü normal insanların başa çıkması konusunda ezber bozucu olmanın biraz ötesinde. Fakat belki beni şaşırtırsınız, bol şans.

Harmon videoda yeni doğan bebeği hakkında konuşan hastasını dinleyen bir psikoloğu canlandırıyor. 

Videonun bu hafta yeniden ortaya çıkmasının ardından Rick and Morty hayranları büyük tepki gösterdi. Twitter kullanıcılarından biri, “Büyük bir Rick and Morty hayranıyım, videonun ne kadar eski olduğu umrumda değil, Dan Harmon mide bulandırıcı” diye yazdı. 

Bir diğeriyse, “Dan Harmon’ın videosunun ardından Rick and Morty’i izliyorsanız tuhafsınızdır” dedi. 

 

Independent Türkçe, UniLad, Metro, IndieWire

DAHA FAZLA HABER OKU