Cübbeli Ahmet: Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım

Saygı Öztürk, Cübbeli Ahmet'in "2 bin selefi dernek silahlanıyor" açıklamasıyla ilgili olarak kendisine "Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım" dediğini söyledi

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

Cübbeli Ahmet'in, "2 bin selefi dernek silahlanıyor" ifadesini arkasında durduğunu ve savcıların kendisini çağırması halinde il il belirterek 150 isim vermeye hazır olduğunu söylediğini aktardı.

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, CHP PM üyesi Bülent Tezcan, Emekli Büyükelçi Onur Öymen ve gazeteci Öztürk, Merdan Yanardağ'ın hazırlayıp sunduğu 5. Boyut’a konuk oldu.

Öztürk burada, Cübbeli Ahmet'in, "2 bin selefi dernek silahlanıyor" açıklamasını değindi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)


Öztürk, Cübbeli Ahmet'in kendisine yaptığı açıklamalar hakkınnda bilgi verdi. 

 Cübbeli Ahmet'in çok şey bildiğini özellikle de cemaat ve tarikatları çok iyi tanıdığını ifade eden Öztürk, "Bugün konuyu tekrar sorduğumuzda bana şunu söyledi; ‘Evet, ben 2 bin civarında dedim ama aslında ben isim isim çıkarttım, şu şu illerimizde başta olmak üzere. Savcılar beni çağırsalar ne biliyorsunuz, hangi silahlanma konusunda sen böyle şeyler söylüyorsun, hangi dernekler, hangi yapılar dese ben en azından 150’sinin ismini vermeye hazırım’ dedi. Yani savcıların kendisini çağırmasını beklediğini ifade etti. Bana göre bilgisine mutlaka başvurulmalıdır" diye konuştu. 

Öztürk, yetkili makamların Cübbeli'yi dinlemesi gerektiğini belirterek "Bana göre bilgisine mutlaka başvurulmalıdır" dedi.

 

Independent Türkçe, TELE 1

DAHA FAZLA HABER OKU