Bahçeli'den TTB'ye siyah kurdele tepkisi: Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır" dedi

Sosyal medyasında açıklama yapan Devlet Bahçeli, TTB'yi sert şekilde eleştirdi / Fotoğraf: AA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni tip koronavirüse dikkati çekmek için tüm sağlık kurumlarının girişine siyah kurdele takılacağını açıklayan Türk Tabipler Birliği'ne tepki gösterdi. 

Bahçeli sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, Türk Tabipler Birliği, "ihanet oluşumu" olarak niteledi. 

MHP lideri Bahçeli, TTB'nin tüm sağlık kurumlarına siyah kurdele bağlama girişimini "zehirli ve zillet bir komplo" olarak yorumladı. 

"Siyah kurdele takınca ne olacak?" diyen Bahçeli, "'KOVİD-19 hastalığından tedavi gören insanlarımıza ne diyecekler? Bu kapsamda vefat eden kardeşlerimizin ailelerine ne anlatacaklar? Birlikten ziyade illete dönen tabipliğin yüz karaları nereye ulaşmayı hedefliyorlar?" dedi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Karanlık emel sahiplerini biliyoruz" ifadesini kullanan Bahçeli, "Ülkemizin yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelesini kösteklemek isteyen, vatandaşlarımızla birlikte sağlık çalışanlarımızı telaş ve paniğe sürüklemek amacı taşıyan kötü niyetli bir kampanya devamlı mesafe almaktadır" ifadelerine kullandı. 

Bahçeli şunları kaydetti:

"Siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır? Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik 'Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz' eylemi haince bir tertiptir.

Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır.

Virüsle mücadeleye hesapsız ve art niyetsiz devam eden vatansever bilim insanlarımızdan oluşacak bir müteşebbis heyet kurulmalı, rezaletin, hıyanetin ve Türkiye husumetinin kara sayfası kapatılmalıdır. Artık Türk Tabipler Birliği'ne sabır ve tahammül gösterilmesi imkânsızdır." 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU