Marvel Evreni'ne sürpriz bir karakter dahil oldu: Bebek Yoda

The Child ismiyle bilinen sevimli karakter, Marvel Comics sayfalarında Bebek Yoda ismiyle yer aldı

Bebek Yoda ilk kez The Mandalorian'da görünmüştü (Disney+)

Marvel, dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerin çok sevdiği Bebek Yoda’nın evrendeki varlığını doğruladı.

Yayın hayatına 2019’da Disney+’ta başlayan uzay western dizisi The Mandalorian, çeşitli özellikleriyle seyircinin beğenisini topladı. Kuşkusuz bu özelliklerin arasında ana karakterin sevimli yardımcısı Bebek Yoda da önemli bir yer tutuyor.

Bebek Yoda seyircinin karşısına çıktığı günden beri gifleri ve meme’leriyle internete hükmetmekle kalmadı, aynı zamanda oyuncak sektöründe bir savaş da başlattı. Öyle ki oyuncakları ve tişörtleri yapımcı şirket Walt Disney’den önce satışa çıkaranlar oldu.

Kısacası Bebek Yoda, kısa sürede Marvel süperkahramanları kadar popüler oldu. Belki de bu nedenle Disney, John Favreau’nun yarattığı diziyi olabildiğince canlı tutmak istiyor.
 

Baby-Yoda-Marvel-466x350.jpg
(Marvel)


The Child ismiyle bilinen sevimli karakter, evrene ilk geçişini Marvel Comics sayfalarında gerçekleştirdi. Fantastik Dörtlü çizgi romanının bu hafta yayımlanan sayısı Empyre #0: Fantastic Four’da okurlar, Bebek Yoda’yla karşılaştı.

Romanda Fantastik Dörtlü ailesi, yakıtlarının bitmesinin ardından bir uzaylı gezegene gitmek zorunda kaldı. Ancak kahramanlar, para karşılığında yakıt alacakları bir mekana yaşlarının küçük olmasından dolayı giremedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İşte Bebek Yoda da burada devreye girdi. Franklin, onları kapıda durduran görevliye gerçek yaşlarından çok daha genç görünen uzaylı bir ırktan geldiklerini söyledi. Bunun üzerine geçişlerine izin verildi.

Valeria kardeşine bunu nasıl akıl ettiğini sorunca Franklin, “Bebek Yoda sayesinde, o 50'sinde olabiliyorsa…” diye cevap verdi.

Bununla birlikte karakter, Disney ürününde ilk kez “Bebek Yoda” ismiyle yer almış oldu. Çünkü Bebek Yoda, orijinal ismi “The Child” olan karakterin internetteki takma ismiydi.

 

Independent Türkçe, We Got This Covered

DAHA FAZLA HABER OKU