Çocuklara otizmi anlatan kitap: Arkadaşımla Bir Gün

Arkadaşımla Bir Gün, kitap satış noktalarında ve online kitap satış sitelerinde

(Mavi Bilye Yayınları)

Çocukların otizmli çocukları anlaması için Tohum Otizm Vakfı işbirliğiyle Eğitimci Yazar Gökhan Dumanlı tarafından kaleme alınan ve Mavi Bilye Yayınları’ndan çıkan "Arkadaşımla Bir Gün" hikâye ve etkinlik kitabı tüm kitap satış noktalarında ve online kitap satış sitelerinde.

Kitap, doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel farklılık olan otizmi, çocuklara anlatmayı amaçlıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Doğada otizmli arkadaşıyla zaman geçiren Burak'ın hikayesi anlatılırken otizmli bir arkadaşa sahip olmanın nasıl bir deneyim olduğundan bahsedilen “Arkadaşımla Bir Gün” kitabı Türkiye’de bu kapsamda yazılmış bir ilk kitap olma özelliği de taşıyor.

Otizm konusunda farkındalık yaratılmasına katkıda bulunması hedeflenen “Arkadaşımla Bir Gün” hikaye ve etkinlik kitabından; öğretmenler sınıflarında öğrencilerinin otizmi daha kolay anlamalarını sağlamak için bir etkinlik kitabı olarak, ailelerse çocuklarıyla birlikte kitabı okuyarak, etkinlikleri birlikte çalışarak faydalanabilir.

Böylece tüm çocuklar ve aile üyeleri otizm konusunda bilgilenebilir; aileler, çocuğunun otizmli arkadaşıyla ilişkisine daha kolay rehberlik edebilir.

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU