70 yaşındaki silahlı adam, ABD'de karantinada tutulan koronavirüs hastalarını serbest bırakmak için helikopter çalmaya kalktı

70 yaşındaki Michiganlı, pazar günü polisi, harekat memurlarını ve hastanenin güç kaynaklarını vurmakla tehdit etti

Helikopter çalma girişimi başarısız olan adam tutuklandı (Pixabay-Temsili)

Michigan polisi, ABD Sahil Güvenlik helikopterini çalmayı ve hastanedeki koronavirüs hastalarını kurtarmayı planladığı iddia edilen 70 yaşındaki silahlı bir adamı tutukladı.

Michigan’a bağlı Omer kasabasından Jesse T. McFadden, Pazar sabahı saat 8 civarında başlayan bir dizi olayın ardından hapis cezası gerektiren 4 vukuatla suçlandı.

Hampton Township Polis Teşkilatı'ndan Teğmen Michael Wedding, McFadden’in sabah 07.58’deki bir telefon görüşmesi sırasında Arenac Kasabası harekat memurlarını vurmak ve “karantinaya” koymakla tehdit ettiğini söyledi.

Memurlara bir polis istasyonunu vuracağını ve Michigan’a bağlı Standish’te bir hastaneye gideceğini söyleyen McFadden, böylece hastanenin güç kaynaklarını kesebileceğini ve ambulansların anahtarlarını isteyebileceğini söyledi.

Davayla ilgili bir mahkeme belgesinde, McFadden’in “hastaneye verilen enerjiyi kesmek, kapıların kilidini açmak ve Kovid-19 karantinası altındaki hastaları serbest bırakmak istediği” yazıyor.

Polis, 70 yaşındaki adamın ayrıca Essexville’deki ADB Saginaw River Sahil Güvenlik İstasyonu’ndan helikopter ya da bot çalmayı planladığını da iddia etti.

Sahil güvenlik istasyonuna sabah 10.37’de ulaşan McFadden, güvenlik kapısının dışına yerleştirilmiş gözetleme kameralarında görülebiliyor.

Teğmen Wedding, “Şifre cihazına yumruk atmaya çalışıyordu ve sonra onları arayarak kapıya çarpacağı tehdidinde bulundu” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Arenac Kasabası Merkezi Bürosu da Michigan Milisi’nin eski bir silahlı üyesi olduğu endişesiyle McFadden’in güdüleri hakkında polisi uyardı.

Michigan eyalet polisi, McFadden'in aracını Essexville'deki benzin istasyonuna sabah 11.15 sularında park ettiğini fark etmeden önce 70 yaşındaki adam sahil güvenlik istasyonundan ayrılmıştı.

Teğmen Wedding, eyalet polisiyle birlikte Bay Kasabası Şerifi polisleri ve yerel kamu güvenliği görevlileri olay yerine ulaştığında aracın sürücü kapısının açık olduğunu ve motorun hala çalıştığını söyledi.

Soruşturmayı yürütenler, yetkililerin McFadden’in SUV aracının yolcu koltuğunda dolu bir av tüfeği bulduğunu söyledi.

Akaryakıt istasyonundaki marketten çıktığında polisle karşılaşan McFadden, daha sonra elektroşok tabancasıyla etkisiz hale getirildi ve tutuklanarak nezarete kondu.

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Cenk Korkmazer

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU